20.6.2019

Tak Alfréd je pryč, tak musím opět psát já. 🙂 Vstávám překvapivě kolem půl sedmé, ale včera jsem zalomil v 9 večer ani jsem nestačil napsat článek za včerejšek. Kolem 8:20 vyrážím na parkoviště, které je vzdálené cca 1,5 míle. Tam dorazím kolem 9 ráno a vidím tam posedávat 5 hikerů. Nechce se mi tam na slunci čekat na zázrak v podobě auta, které pojede dolů, a tak se vydám pěšky směrem do prvního městečka Independence, které je vzdálené 13 mil.

Cesta se klikatí jak chřestýš plazící se pouštní krajinou a já si aspoň užívám pohled na Onion údolí a hory za mnou.

On my way to town Independence – Onion valley.

Trabl je, že je to slepá cesta, parkovištěm to končí – je to začátek trailu do Kearsarge passu. A načasování bylo taky špatné. V 9 ráno tam už skoro všichni 1-denní turisti přijeli. Takže doporučuji tam dorazit odpoledne/večer, kdy se všichni vracejí z výšlapu. 😉

Pochoduji tedy po cestě dolů a počítám, kolik aut pojede dolů, protože nic jiného nemám na práci. 😁 Samozřejmě každé se snažím stopnout. Za 2 hodiny chůze projelo přesně 5 – slovy PĚT – aut! Z toho 3 auta byla prázdná (nebraly stopaře), u jednoho nevím a jedno jediné vzalo hikery. Ale tam bych se nedostal – přede mnou bylo, jak jsem psal, 5 kousků v lajně na stopa. 😉

Mezi parkovištěm a Independence je velký kemp (cca 7 mil od parkoviště), tak jsem doufal ve větší šanci na auto. A až po 2:40 h chůze a cca 9 mílích mi zastavuje správkyně kempu. Paráda. Za chvilku jsme v Independence. Tam jdu na výpadovku a něco málo pofotím.

Independence, where I hitched to Bishop.

Je zrovna poledne a já začínám stopovat do cca 40 mil vzdáleného Bishopu. Půl hodiny nic a přitom provoz je více než solidní. Slunce jede naplno, a tak se dostavuje únava. A najednou mi zastavují 2 dámy v důchodovém věku. A to vám byl luxusní stop. 🙂 Obě dámy pocházejí původně z Německa a jak zjistí, že jsem z ČR, tak je o zábavu postaráno. Dámy původně mířili do městečka, které bylo 14 mil před Bishopem, ale rozhodly se, že mě zavezou až do Bishopu. Neměl jsem a stále nemám slov. Na tenhle stop nechci zapomenout. V Bishopu se fajně rozloučíme a já jdu do hostelu California. Další ojedinělý hostel.

The hostel California, where I will be next 2 nights.

Vydechnu a jdu se najíst, protože ve městech do sebe musím dostat co nejvíce. Hiker hunger je hiker hunger. 😉

My proper lunch, I am really hungy these days. 😁

Pak mě čeká dopisování a nahazování článků a mezitím si vyperu. Na hostelu potkávám Terezu, tak pokecáme. S články strávím skoro celý zbytek odpoledne. Večer opět jídlo v restauraci.

My proper dinner a dessert. 😀

Pak si chvilku píšu s našima a fičím spát.

Dneska: 0 mil, total: 789 mil

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.