2.7.2019

Den jsem začal v 8:30 po vydatném spánku. Snídaně byla v podobě protein tyčinek, a pak rychle na autobus, který mě zaveze zpátky k Horseshoe jezeru. Načasování mám parádní, zrovna je na zastávce a za chvilku vyráží. Kolem 9:20 vystupuji na poslední zastávce.

I took this nice bus from Mammoth Lake town to Horseshoe Lake.

Ještě musím cca půl míle k začátku trailu, který vede přes Mammoth pass. Cestu přes pass už znám, takže to celkem solidně valím. Ono to bude i tím, že jsem odpočatý, plný sil a hlava počítala s tímto 3,6 mil dlouhým trailem do Red’s Meadows. 😉 A tak, když se dostanu do sněhu, tak se přistihnu, že některé muldy dokonce seběhnu a vyběhnu. Až moc energie, koukám. 😁 Jakmile vyjdu z lesa, uvítá mě známý pohled na protější zasněžený horský masív.

On my way through Mammoth pass to PCT.

Při posledním úseku opět narazím na 2 dobrovolníky upravující trail, které jsem potkal 2 dny zpátky při sestupu do Red’s Meadows. Dáme se znovu do řeči, tentokrát vyzvídám, co mají v plánu na dnešní den. A pak uvidím ten mega strom ležící na trailu. Tohle bude na celý den. A protože tato oblast spadá pod Wilderness – „divočinu“, tak nesmí použít nic motorového!!! Takže ten mega strom řežou klasickou dlouhou pilou pro dva!!! Mám sáňky dole. A na nich je vidět, že to dělají rádi. Ne proto, aby je někdo poplácal po rameni, ale prostě jim to opravdu dělá radost. A pak mi ještě jeden z nich řekne: „Koukni na ten luxus výhled, co máme.“ Jsem moc rád, že potkávám tento typ lidí. Posouvají mě dál. 😉

2 guys were trying to get this huge tree from trail. They do amazing job.

Před 12 jsem v Red’s Meadows a vidím tam Martina. Za chvilku dorazí i Jakub aka Dvanatahu. Pokračujeme spolu směrem k Devils Postpile – obrovské kamenné pruty.

Devils Postpile.

Počasí je parádní, jde se mi taky na pohodu, a tak v luxus krajině ukrajuji další míle na PCT. Trail se lehce táhne nahoru kolem řeky, ale není to skoro znát.

PCT. 🙂

Během dneška jsem narazil na spoustu vody, ale také na spoustu mostů či jiných „staveb“, které zajistily přechod suchou nohou. 😉 Vždy jsem za ně rád. Pojďme si teda projít pár kousků.

A lot of water, but a lot of bridges too. 🙂

Kolem 2 si dávám pauzu a pořádnou svačinu. Další část trailu již bude stoupat o poznání více. Ale pořád mám luxus výhled.

Hiking up, but still with amazing views.

Po prvním ostřejším stoupání jdu chvíli skoro po rovince (rovinka byla proto, abych vydechnul 😁), a pak následuje pro dnešek poslední ostré cik cak stoupání. Docházím Martina a Kubu a jdeme chvilku spolu. Po zbytek odpoledne trail proráží otevřený svah a již jen lehce stoupá. Ale to, co se naskytne očím nalevo je naprostá paráda. Dechberoucí zasněžený horský masív. Míle naskakují, ale my si pořád užíváme pohled na tu krásu. Tady jsou různé pohledy na ten samý masív.

Different points of view at the same mountains.

Myslím, že budete souhlasit. Prostě bomba. 🙂 Pokračujeme dále a já fotím i to, co je přede mnou či za mnou.

Afternoon part of trail was awesome.

Kolem míle 920 mají pánové v plánu zaparkovat. Jsem vpředu a ještě mám sílu trochu porvat. Pokračuji dále, ale trail se stočí do lesa = sníh a žádné výhledy. Po jedné míli to balím. Dneska jsem očividně prokaučoval pěkné místo s výhledem na masív během západu slunce. No nic, tak si vyfotím něco z dálky skrz stromy. 🙂

Sunset in Sierra.

Na večeři si vařím Ramen nudle – dvojitá porce a dojíždím na pohodu luxus den.

Dneska: 14 mil, total: 921 mil

2 Comments

 1. Ahoooj,
  ještě, že se Ti zfunkčnil foťák, bo by to bylo škoda, nezvěčnit si tyto pohledy dobrou technikou,apropo Honzo, proč šlapeš tento trail v teniskách? a proč Inov8?
  proč nešlapeš v pevnějších pohorkách?

  pavel peterek
  1. Zdar, za foťák jsem taky rád. 😉 Proč tenisky? Na dlouhe trasy tohoto typu se doporučují. Ja kdysi chodil v pohorach, ale zkusil jsem tenisky a jsem max spokojený. Jsou pohodlné, noha dýchá, rychle to schne. To je na delší debatu. 🙂 Ale je to individuální. Zkusil jsem znacku Inov 8 a sedly mi.

   Juvenalis

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.