6.8.2019

Včerejší odpoledně-večerní etapovka měla solidní dohru. Usnul jsem uprostřed výběru fotek kolem 10 v noci. Článek teda budu dohánět dneska v noci. 😉 Proberu se po 7 ráno a pomalu roztáčím dnešní den. Je pod mrakem, takže nakonec startuji v 8:30 v bundě. Tu po cca půl hodině sundám, slunce si již probojovalo místo mezi mraky. Dneska to budou hlavně kopce – cca 600 výškových metrů nahoru na 2 etapy, pak cca 500 výškových dolů a nakonec cca 400 výškových nahoru. Nesmíme vyjít z formy. 😉😂

První úsek se šel v lese, ale jak jsme na míli 1 563 protnuli hranici Trinity Alps Wilderness, tak to byla naprostá pecka. Do oběda jsem si užíval každý metr trailu. Dokonce bylo i pod mrakem, tak bylo příjemné chladno a já měl po delší době suché tričko, i když jsem šel do kopce. 😀😀😀 Neustále jsem zastavoval a fotil – hlavně mě bavila ta různorodost. Nebudu to zbytečně okecávat, tady je pár fotek.

Trinity Alps Wilderness (TAW).

Na míli 1 571,5 máme pauzu na oběd. Slunce je opět na výsluní, tak aspoň můžu dobíjet přes solární panely. Vyrážíme kolem 14:15 a čeká nás cca 14,5 míle. No ještě chvilku budem chodit. 😉 Pauza byla za vrcholem, takže teď to bude na pár mil jenom dolů. Cestou se nám naskytne několik parádních pohledů na neskutečné údolí.

Another stunning part of TAW.

Kolem 16:30 nabírám vodu a dávám si pauzu. Dochází mě Kuba s Martinem a taky na chvilku sednou. Ok, takže do cíle zbývá cca 7,8 mil. Je třeba prásknout do koní.

Překračuji potok South Fork Scott, kde si nabírá vodu Kuba a Martin, a pak spolu valíme do finálního kopce. I tady si trail připravil nějaké ty parádičky pro diváky. 😉 Servíruje mi opět luxus výhledy či krásně žlutě zbarvené okolí trailu.

Evening part of trail – still amazing views.

Konec dnešní etapy nám zpestří krávy přímo u trailu a jejich zvonící zvony. Bereme si vodu ze zdroje, který očividně využívají i zmíněné krávy. Tak doufám, že se filtr s tím popere. 🙂 Kolem 8 večer docházím na domluvený kemp a je tam prázdno. Paráda.

Sunset with my tent.

Večeřím opět bramborovou kaši + chipsy, aby nebyl v žaludku guláš. 😂😂😂 Během jídla se domlouváme na zítřek. Chceme se co nejdříve dostat k silnici, kde budeme stopovat do města Etna. Je to cca 14 mil, takže se bavíme o 5 h chůze. Final domluva je, že každý vstane podle sebe a setkáme se v Etně. Já pak rychle fičím vybírat fotky + psát články za poslední 2 dny. Nesmím to odkládat. 😉😀

Dneska: 26 mil, total: 1 586 mil

3 Comments

  1. Honzo čau, v práci sedím s klučinou, který má kámoše na PCT. Jde ti naproti, páč to vzal ze severu. Aktuálně je někde v Jižním Oregonu (lávové pole u kovbojského městečka Sisters – to je ale info ze středy 7.8.) . Jmenuje se Tomáš Hrnčíř (Hiker name JohnMayo) … tak třebas se někde na trailu potkáte 😉 Svět je malý a docela kulatý ;-))) Jináč držím palce ať to šlape …

    Patrik D.
  2. Honzo zdravím , blíží se půlnoc a protože je pauza mezi turnajem v tenisu , který se hraje v Torontu a já ho sleduji , skoukla jsem tedy opět Vaše , jak jinak , než skvělé příspěvky. Myslím , že Všichni , kteří Vás sledujem , už víme , že všechno není až tak „na pohodu“ jak to píšete a řeknu Vám upřímně , že kdybych byla Váš rodič , potažmo mamka , tak bych se dobrovolně nechala na půl roku uvést do umělého spánku : ) a nechala se probrat až při Vašem návratu .Chodí Vám to skvěle ,jen tak dál , hodně síly , čistou mysl , žádné bolesti. Holky mají také můj obdiv. Šárka.

    Anonym

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.