Kdo se to vydává za těmi krásami a kráskami?

Jak již název webu napovídá, jméno je celkem jasné. A příjmení mám stejné jako skvělý český herec Jaromír Hanzlík. 😉 A ať to máme vše po kupě, tak jsem ročník 78, i když někdy mám pocit, že to je 88, 98 či dokonce 08. 🙂

Cestování po vlastní ose za hranice ČR mě samozřejmě jako skoro každého lákalo, ale všechno se to zdálo příliš vzdálené. No a pak to jsem do toho, sice později, skočil rovnýma nohama. 🙂 V září 2008 jsem se ségrou odjel pracovně do Anglie, kde jsem nakonec zůstal až do konce roku 2011. A tam se zrodila myšlenka na cestování. Během brouzdání na netu jsem narazil na jednu dvojici, která uskutečňovala cestu kolem světa 2008-2010. Takže jsem s nimi fiktivně procestoval kus světa a po dovolené v Norsku 2009 jsem chtěl definitivně něco podobného podniknout. V létě 2011 jsem se rozhodl, že ke konci roku 2011 ukončím práci v UK a v půlce ledna 2012 vyrazím zkontrolovat ty krásy a krásky. 🙂 Takže v roce 2012 jsem uskutečnil své 1. toulky – Nový Zéland, Austrálie, Bangkok, Kambodža, Barma, Nepál a Indie. Díky cestovatelskému webu Hedvábná stezka jsem našel parťáka Jirku, ke kterému jsem se přidal od Nového Zélandu. Větší část s námi odcestoval od Austrálie Martin. A pak jsme ještě měli na NZ Janu a na Austrálii Lukáše.

Po návratu jsem v srpnu 2012 nastoupil do práce v ČR a vypadalo to, že budou následovat už jenom samá pozitiva a sociální jistoty. 😀 Osud ale opět chtěl, abych se vydal do světa. V lednu 2014 jsem tedy zažádal o Working Holiday Visa do Kanady, kde jsem nakonec na konci května 2014 odcestoval. Celý rok jsem pracoval ve Whistleru, BC a pak od června 2015 uskutečnil mé 2. toulky – Kanada, USA, Japonsko, Jižní Korea a Beijing. Tady se ke mě na část Kanady a celé USA přidala ségra.

Domů jsem se vrátil na konci října 2015 a uvažoval, co dál. Již mi v hlavě šrotovala Jižní Amerika. 🙂 A tak jsem si během Vánoc „odpočinul“ od cestování a v půlce ledna 2016 vyrazil na své 3. toulky – Argentina, Chile, Bolívie a Peru.

Od léta 2016 jsem opět v pracovním zápřahu a vypadalo to, že tentokrát to již budou jen „krátké“ výlety v rámci dovolené.
V prosinci 2017 jsem se ségrou navštívil vánoční NY, jak jsme se domluvili, když jsem tam byli poprvé v létě 2015.

V létě 2018 jsem si naordinoval přechod Islandu po vlastní ose.

No a nakonec z těch plánovaných „krátkých“ výletů v roce 2019 přišlo zatím největší 5-ti měsíční dobrodružství – Pacific Crest Trail!!!

Jinak jsem vášnivý filmový divák, který si ale taky dá do těla v podobě kola během léta a prkna v zimě.

Kontakt: jan.hanzlik(zavinac)centrum.cz

PCT 2019 – začátek a konec trailu

2 Comments

    1. Zdravim Hutch family and Steve z Kuala Lumpur. Ja dekuji za supr pohostinost behem me kratke navstevy. A urcite se vratim na nekolik chvilek. 🙂

      admin

Comments are closed.