25.4.2019

Na pohodu vstávám po půl sedmé a koukám na údolí pode mnou za ranního světla. Pořád luxusní. 🙂 Jak provádím ranní kolečko, tak mě postupně míjí spousta hikerů a všichni uznávají, že to je luxus flek. Dokonce si mě jeden fotí se stanem a údolím. Jsem zrovna jen v termo oblečení, ale borec je s tím ok. Že to vypadá přirozeně. 😀

Valley during the morning.

Po osmé vyrážím – tady bude třeba ještě zapracovat na času, protože mi trvá věčnost se sbalit. 😉 První část trailu vede po vrstevnici a já obdivuji celé údolí. Slunce je dneska připraveno opět ukázat svou sílu, takže po 9 už to je solidní pec. Na míli 32 – Fred canyon dobírám vodu a pokracuji dále. Okolí se začíná měnit, jsou zde vyšší keře a dokonce i stromy. Mám dneska štěstí na pěknou faunu i floru, viz foto. Ten had je dle mého mládě chřestýše. A ten rohatý krasavec je nějaký druh ještěrky.

Animals a flower around the trail.

Trail se kolem 10 schová na severní stranu hřebene, takže jdu v relativním stínu. Potkávám Erin a chvilku jdeme spolu. A tu se Erin zadívá do stromů a uklouzne. Naštěstí to je jen lehká tržná rána na pravé holeni. Jj, stačí málo a je trouble. Jdeme ke zdroji vody – Long Canyon Creek – míle 37.8, kde je Patrick, druhý Patrick – nyní již má trail name Grim Reaper a Avi. Já měl v plánu tady zůstat přes poledne, ale do Mt Laguna to je jenom cca 5 mil, tak po krátké pauze fičím za ostatními. Nejprve mě uvítá solidní stoupák, ale během půl hodiny vcházím do lesa. Ano, čtěte dobře – do lesa.

Beautiful forest.

Teplota je hned snesitelnější a do Mt Laguny dorazím po půl jedné plný nadšení, kde jsou všichni ostatní. Jdeme se samozřejmě najíst do Pine house cafe & tavern – normální jídlo pro hikery.

Time to have proper lunch.

Pak ještě šéfujeme věci z obchodu, dobíráme vodu – 5l a chceme jít pouze další hodinu do půl šesté a konec. Po chvilce měníme strategii a chceme to dotáhnout až k dalšímu zdroji vody – míle 48,4. Během cesty najdu celkem solidní borovicové šišky.

Pine cones.

Po cca hodině cesty se zbavujeme 2l vody, aby jsme měli lehčí batohy a šlo se nám lépe. A tu na nás vykoukne luxus výhled a Avi to komentuje, že to je přesně kvůli čemu přijel na PCT. 😉

Fantastic view during evening.

Focení nám zabere více času, takže je již jasné, že nedojdeme až k vodě. Teplota je konečně normální, dokonce fouká studenější vítr. Potkáváme Erin a Felicii, chvilku pokecáme a pak vyrážíme najít místo na spaní, protoze toho máme dost. Chvilku se nedaří, ale nakonec najdeme pěkná místa s výhledem do údolí, i když je tady solidně větrno.

Sunset.

Rychle stavíme stany, protože se za chvilku vše ponoří do tmy. Udělám si studenou večeři – tortila a jdu psát blog.

Malá otázka pro pozorného čtenáře: Jakého zlepšení jste si u mě dneska všimli? Ano, výborně, již slyším správnou odpověď ze zadních řad. Dneska jsem nic neztratil!!! 😀

Dneska: 17,4 mil, total: 47,8 mil

2 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.