13.8.2019

Ještě než jsem šel spát, tak jsme se domluvili, že z kempu vyrazíme nejpozději v 8 ráno, abysme byli v Ashlandu co nejdříve. Vstávám tedy tak, abych v 8 vzorně stál připraven vyrazit. 😀 Kuba nám ještě ráno říká, že mu psala Dana a Jirka ohledně zásobování v Oregonu a je to celkem mazec. V resortech je to drahé a malý výběr a do měst se celkem špatně stopuje. Máme tedy o čem přemýšlet než dorazíme do Ashlandu, kde budeme hlavně nakupovat na další dny.

K highway 99 to bylo nějakých cca 6 mil a trail klesal, i když sem tam byla vlna. 😀

On my way to highway 99.

Kolem 10 dorazíme k nájezdu na highway 99 a stopujeme. Zastaví nám solidní řízek, co opravuje auta, tak má v kufru věci od oleje. Trochu to poklidí a prohodí, ať si dáme bacha, jak tam budeme dávat batohy. 😉 Zaveze nás k exitu 14 a Kuba ošéfuje UBER do centra. Paní řidička nám doporučila jednu restauraci, kde jsme měli v plánu zaplnit naše hladové žaludky. 🙂 Otvírali až v 11 dopoledne, a tak jsme ještě předtím zašli do jednoho outdoorového obchodu, kde si Kuba pořešil pár věcí. Mě zaujala krásná ručně kreslená mapa PCT na stěně.

Really nice drawing of PCT map.

V 11 bereme útokem restauraci, kde jsme seděli venku za budovou a dali si klasiku – burger a kolu. 😉

Lunch time. 🙂

Můj hlavní úkol pro dnešek bylo nahodit 6 článků, a tak jsme po jídle „zakempili“ na další 2,5 h do Starbucks. 😂 Po splnění úkolu následoval pěší přesun k obchodu, tak tady je pár fotek z Ashlandu.

Ashland.

Co se týká strategie na Oregon, tak můj plán je zajít k hranici s Washingtonem za 16 dní od zítřka. Vyhecoval jsem se, že si koupím jídlo na 10 dní s tím, že za 4 dny se v Crater Lake dozásobím, co mi bude chybět na zbytek dní v Oregonu a už nebudu muset nikam stopovat. Batoh bude těžký, o tom žádná, ale ze všech možných variant mi tahle vyhovuje nejvíc. 😉 Martin a Kuba to mají v plánu řešit trochu jinak, a tak nám je jasné, že se zítra naše cesty s největší pravděpodobností rozdělí. Po nákupu Kuba zajistí UBER, který nás zaveze skoro k exitu 14 k fastfoodu, kde jsme si dali večeři (už bylo skoro půl 6 večer) – do žaludku putoval další burger a kola. 😀 Nakonec se rozhodneme, že vezmeme LYFT (něco jako UBER) až na trail, protože stopování u dálnice není to pravé ořechové. 😉

Před půl 7 večer vytahuji z kufru auta těžší batoh než obvykle 😀 a vyrážíme zpátky na trail. Chvilku jdeme souběžně s highway 99 po další silnici, tak si fotím highway 99 a okolí.

Around highway 99.

Nakonec trail opět skočí do lesa a my na pohodu dorazíme k místu, kde je voda a zakempíme. Je po 7 večer a já si přebaluji tu hromadu jídla. 🙂

My foods for next 10 days.

Kuba si v Ashlandu vyměnil poškozenou nafukovací karimatku za novou. A tak tu novou nafukuje a najednou prásk a fungl nová karimatka se protrhla. Tak to nepotěšilo. Píše na FB stránku obchodu a za chvilku má reakci, že se má zítra stavit a pořeší to. A to znamená jedno. Naše cesty se zítra skutečně rozejdou. Já už musím denně valit, abych stihl můj plán, Kuba s Martinem mají naplánovaný odlet později, tak to nemusí tak hrotit.

Byla paráda s nimi hikovat a zažít část PCT v týmu. 😉 Pánové, díky a věřím, že se ještě uvidíme – buď tady na PCT nebo pak doma v ČR. 🙂

Dneska: 8 mil, total: 1 720 mil

2 Comments

  1. Honzo , přeji krásný večer,vlastně dobré ráno ,stále sleduji Vaši cestu,fotografie přírody a také Vás , už Vám držím termín a místo v mém kadeřnickém křesle : ) Vidím , že jste stále v dobré kondici a věřím , že to v poho dojdete. Hrozně to letí , aspoň mě tady v Čechách , Vy si to užívejte Honzo.

    Anonym

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *