21.5.2022 – Pie Town – balík a spousta jídla

Vstávám v 5:50, jak jsem měl v plánu a rychle si vařím snídani v klasickém znění: vločky, nutella, olivový olej a voda. Zamíchat, ohřát a podávat. 😉 Na to, že je teprve po šesté, tak je již příjemná teplota. Před sedmou hážu batoh na záda a čeká mě pouze 1 míle do Pie Town,

Pie Town je takové bohem “zapomenuté” místo. Tady ten čas plyne jinak. Je to jen pár ulic, domky jsou “rozházené” docela od sebe a ticho. Procházím kolem, pro hikery CDT, slavného Toaster house a hledám poštu. Ta je jinde než ukazuje navigace, ale za chvilku ji najdu a v půl osmé si vyzvedávám svůj balík s jídlem.

V Pie Town není jediný obchod a první nějaký je 3 míle daleko. Protože je dneska sobota, tak pošta je otevřená pouze od 7:30-9:30. Tady je krásný příklad výhody i nevýhody poslání balíku. Výhoda – nemusím řešit nákup. Nevýhoda – musím počítat s otvírací dobou a podle toho si organizovat dny. Já jsem musel posledních pár dnů pořádně šlapat, abych to stihl v sobotu ráno. Kdybych přišel dneska v 10:00, tak tady musím zůstat až do pondělí!

S balíkem jdu zpátky do “centra” a vidím lavičku se stolem u vstupu do RV parku. Sednu tam, přebaluji balík, píšu mail na Ghost ranch ohledně mého balíku a nahazuji články za poslední dva dny. A tu ke mě přichází hikeři a mezi nimi Jonas a Elliot, se kterými jsem začínal. Parádní a srdečné setkání. Samozřejmě se bavíme, jak se kdo měl a hlavně opět řešíme uzavírky. Za chvilku se loučíme, pánové se zbytkem mizí.

Já za chvilku taky zvednu kotvu a chci se podívat na v podstatě jediné dva podniky, co se týká jídla, v Pie Town. Oba jsou na hlavní silnici 60, která Pie Town protíná. Prvním je Ohana Cafe. Vstoupím dovnitř a na malém prostoru je cca 12 hikerů. Tolik po kupě jsem jich dosud neviděl. 😉 Dávám si breakfast buritto, což pro mě je už skoro oběd, protože to dostanu po desáté.

Před 11 odcházím a vidím, že podnik má i pěkné venkovní posezení, a tak toho využívám a volám našim. S nimi strávím více jak hodinu a pak volám rodině od bráchy a opět to je více než hodina. Líbí se mi, jak 4-letý synovec Domi ví, kde je strejda: “V Americe.” 😉

O půl druhé se přesunu do druhého podniku, který nese název Pie-o-neer. Uvítá mě větší prostor a opět spousta hikerů. Spravedlivě naše finance rozdělujeme mezi oba podniky. 😉 Tím, jak je víceméně narváno, tak je celkem dlouhá čekačka, ale mi to nevadí. Dneska nikam nespěchám a řeším na mobilu, jaké jsou varianty, co se týká dopravy z Grants do Chama. A překvapivě to je celkem složité. No uvidíme. Dávám si salát a pizzu. Jsem tak plný, že už není místo na nějaký tradiční koláč (Pie). Ale ráno mi Elliot říkal, že to je klasický pie. 😉

Po páté odcházím, pofotím si okolí, americké káry a vracím se do Toaster house pro vodu. Tam mi ji ochotně nabídnou, takže beru 2 litry a opouštím Pie Town.

Chci ujít 3-4 míle a opět usínat pod hvězdami. Za chvilku narazím na zajímavý milník. Sice jsem ho nečekal za Pie Town, ale konečně mám milník: Míle 1. 😂😂😂

Protože jsem celý den nechodil, tak se jde “lehce” a já to po 5 mílích road walk pro dnešek ukončím. Schovám se mezi stromy trochu dál od cesty a v klidu doklepnu dnešní pro chodidla pohodový den. 😉 Večeře není třeba, stále jsem plný dojmů z Pie-o-neer. Den jako vždy uzavírám výběrem fotek a článkem.

dneska: 6 mil (10 km), total: 343 mil (549 km)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *