22.-23.3.2012 – Dnes bylo na pořadu dne město Alice Springs a okolí. Dopoledne jsme skoukli přilehlý NP West MacDonnell, kde se nachází Simpson Gap, což je „díra“ mezi dvěma skalními masívy a pak jsme se prošli k Standley Chasm, což je úzká mezera mezi skalami.
Odpoledne jsme věnovali samotnému městu. Nejprve jsme zajeli do jednoho obchodu, kde se prodávají tradiční Aboriginal obrazy, které jsou opravdu parádní. Bohužel jsme nestihli muzeum o centru Austrálie, protože už bylo 4 odpoledne a tak jsem si prošel pár obchodů a hlavní pěší zónu, ale město bylo celkem tiché a bez turistů.
Ale všude kolem se poflakovali místní Aboriginal, ze kterých jsem měl celkem divný pocit. V severním teritoriu kvůli nim jsou přísnější zákony ohledně alkoholu, protože podle všeho místňáci celkem vyváděli. Levný alkohol se prodává až po šesté večer, při nákupu vám skenují váš pas či řidičák, ať mají přehled, kdo co kupuje. Další „kuriozitka“ je, že v Outbacku koupíte buď Premium benzín, ale pistol je na benzince zamknutá, protože místňáci to kradli a čuchali. Dále je tady jakási náhražka za klasický 91 oktanový benzín, který se jmenuje Opal a ten je bez těkavých látek. Samozřejmě celá problematika kolem Aboriginal je daleko složitější, protože jim kdysi byla sebrána půda, měli menší práva, atd. takže tam pořád je jakýsi nevyrovnaný spor. Je to smutný příběh, který patří k bohužel k Austrálii… Navečer jsme zajeli na místo, kde jsme skoukli západ slunce nad městem a k tomu jsme si koupili pivka, takže jsme večer zakončili na pohodu a přespali za Alice Springs směr Darwin.

Dnes jsme měli v plánu udělat další velký přejezd a skouknout pár míst po cestě. Prvním místem byli Devils Marble, na které jsem se opravdu těšil, protože jsem viděl foto jiných cestovatelů a oslovilo mě to. A opravdu to splnilo moje očekávání. Jedná se obrovské šutry, které jen tak leží poházené kolem dokola, ale má to supr atmosféru.
Nakonec jsme se tam procházeli víc jak hodinku a fotili, prolézali a opět fotili. 🙂 Až při prohlížení fotek jsem našel tohle. Taky vpravo vidíte obřího skalního obra – hlava a levá ruka –  vylézajícího ze země?
Další zastávkou bylo městečko Tennat Creek, kde jsme měli v plánu skouknout muzeum, ale nakonec jsme se rozhodli pokračovat dál. Odpoledne bylo v plánu městečko Newcastle Waters, které je známo jako Ghot Town – město duchů. No ale řidič Marťas a navigátor Lukáš to „záhadně“ prokaučovali a odbočku projeli. 🙂 Když jsme to zjistili, tak to už bylo daleko za námi. A tak jsme teda fičeli dál a podařilo se nám ulovil na parkovišti asi nejdelší Road Train, co jsme viděli.
Nakonec jsme dojeli až do mini městečka Daly Waters, kde je legendární hospoda Daly Waters Pub, která tam funguje od roku 1930. Každý, kdo fičí po Stuart Highway do nebo z Darwinu, se musí tady zastavit.
A čím je teda ta hospoda tak zajímavá? Jde o to, že spousta hostů tam něco zanechá na památku, takže je tam k vidění sada bankovek, mincí, triček, podprsenek či kalhotek, vlajek, různé studentské průkazy, pasové fotky, čepice, atd. Vypadá to opravdu parádně a stylově.
Takže jsme tam zakotvili v kempu, dali si koupačku v bazénu u hospody, uvařili a vyrazili na PIVKO do hospody. 🙂 Večer byl luxusní, nakonec jsme vypili 10 Jugs a jeden Jug má 1140 ml.
Během večera tam vypadla elektřina, takže jsme chvíli seděli u svíčky, kterou jsme nakonec využili po zavíračce, kdy jsme si sedli před hospodu a dopíjeli pivka u svíčky. Fakt parádní večer v parádní hospodě. 😉

Fotogalerie

One Comment

  1. Kámo ještě pořád nic,ale musí to už být každou chvíli,takže buď nachystaný s alkoholem v ruce ať tě to nepotká nepřipraveného 🙂

    Lady

Comments are closed.