7.7.2022 – 2x postavený stan a nádherný “kopec

Noc byla teplotně příjemná, takže jsem se fajn vyspal. Vstávám v 6:30 a na trailu jsem po osmé. Začátek trailu je stále zakousnut do svahu, takže mi společnost dělá mohutná stěna nalevo.

Po míli a něco začnu klesat a tím se ukryji do lesa. Nějak se ale neumím rozejít/rozdýchat. Čas mi nezvykle neutíká, nějak se mi to vleče. Za dvě hodiny mám pauzu, abych dobil energii a mám za sebou pouhých 5 mil. Po pauze se dostanu do další spálené oblasti. Je to pro mě vždy smutný pohled, ale i toto je tvář CDT. A bohužel ve většině případů vzniká oheň díky lidské chybě/neopatrnosti/nezodpovědnosti. Život se tam pomalu navrací ve formě zelené trávy a rozkvetlých kytek, ale stromy se tam budou vracet desítky let!

Spálená pasáž je opravdu dlouhá a já v 11:40 v dálce slyším hromy. Je to moc brzo na odpolední bouřku, ale i tak oblíkám nepromokavé oblečení a nahazuji obal na batoh jako již nesčetněkrát poslední dny/týdny. Za chvilku se rozjede dešťová show a já musím pokračovat, protože ve spálené oblasti se není kam ukrýt. 😉 Za chvilku začínám stoupat a to znamená, že se již pomalu blížím k odpolednímu cíli – hora Parkview, která je vzdálena cca 8,5 mil od začátku stoupání a převýšení bude cca 1,2 km do výšky 3 748 m.n.m. Luxusní vyhlídky, že? 😂 Proskakuji deštěm a dorazím k potoku, kde musím vzít vodu na oběd a odpoledne, protože další voda je až za 10 mil. Nabírám tedy vodu za prudkého deště, a pak rychle pokračuji. Za hodinu se počasí uklidní, takže se jde o něco lépe, ale boty, ponožky a nohy jsou v konstantním mokru. 😉

Trochu klesám k silnici 125, kterou přejdu a vrhám se opět nahoru. Začíná opět lehce pršet – to není možné. 😂 Je 13:20 a já nacházím vhodné místo na oběd a kapky deště si taky daly pauzu. Roztahuji plachtu, co mám normálně pod stanem, protože je všechno všude mokré. Vytáhne vše na přípravu oběda a tu začne pršet. Rychle vše doslova nahážu do batohu a rychle se schovám pod strom i s batohem. Déšť zesiluje, a tak se vyhecuji a rychle stavím stan, protože se chci najíst jako člověk. 😉😂 A byla to dobrá volba – další půl hodinu intenzivně pršelo. Déšť ustal až kolem dvou odpoledne.

Ve 14:20 tedy pokračuji ve výstupu. Je zataženo, takže mi je trochu zima, ale kopec zajistí, že mi brzy bude teplo. 😉 S přibývajícími výškovými metry se dostanu z lesa ven a to hned ožívám. 😉 Postupně ukrajuji metry a odměnou je výhled do nekončícího údolí. Výstup je náročný a trail celkem napíná, co se týká konce.

Poslední úsek je absolutně stylová hřebenovka a toto si užívám naplno. A do toho slunce vyhrálo bitvu na nebesích a já si troufám myslet, že dneska už pršet nebude. Vrchol je dobit v 16:30. Během výstupu mě předešel jeden hiker, ale jak jsem já dorazil na nejvyšší bod kopce, tak už sestupoval = měl jsem vrchol jen pro sebe. Fotím jak urvaný, protože výhledy jsou na všechny strany dechberoucí. Naprostá paráda.

Následuje ostrý sestup do zelených kopců, ze kterých se nakonec vyklube další parádní hřebenová trasa. Opět fotím jak urvaný z řetězu a neskutečně si to užívám. A tu si uvědomuji, že bych měl poděkovat počasí, že se rozhodlo vypršet dříve než je obvyklé. Díky tomu mám nyní luxus počasí.

Všechno jednou musí skončit, a tak i já se loučím s touto parádou po šesté večerní. Oper prudce klesám, takže za chvilku jsem v lese. Bohužel se brzy opět dostanu do spálené oblasti, kde je první ze dvou zdrojů vody. Tady spát určitě nebudu, takže pokračuji dále.

Naštěstí se trail brzy stočí zpátky do zdravého lesa, takže jsem uklidněn, že nějaké místo na spaní určitě najdu. Nabírám vodu u druhého zdroje a v navigaci vidím, že za 1,7 míle je ofiko kempování. Ale je skoro osm, takže sice to tlačím do kopce ke “kempu”, ale zároveň se dívám, zda něco nenajdu dříve. Nakonec najdu mini místo na “skále” půl míle před kempem. Je skoro půl deváté, takže dneska solidní dvanácka. Stavím stan a večeři si vařím s čelovkou – dny se už zkracují. 😉 Opět byl strejda Ben’s – rýže se zeleninou. Dneska to byl náročný, ale zároveň luxusní den.

dneska: 22 mil (35 km), total: 1 142 mil (1 827 km) přeskočeno kvůli uzavírce: 77 mil (123 km)

4 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.