30.4.2019

Dnes vstávám vyloženě dovolenkově – až po půl osmé!!! To někteří hikeři mají již kus našlapáno. 🙂 Tradiční ranní rutina je doplněna pokecem s mamčou, abych byl v obraze, co doma. Nakonec vyrážím kolem půl desáté. To bude asi rekord mezi hikery. 😂

Obloha je zatažená, takže opět jsem navlečený, ale vypadá to, že dešti se vyhnu. Za chvíli se ocitnu v lese a vedle mě slyším potok. Minulé dny nebyla voda na míle daleko a tady mě potok doprovází cca hodinku cesty. Dokonce jsem musel i několikrát brodit!!!

Deep forest and creek, which I had to cross couple times.

Neustále nastoupávám výškové metry, takže se přehoupnu přes les mezi nízké keře. Kolem půl 12 si dávám pauzu na oběd – tortila s tuňákem a chipsy. Jj, je třeba do sebe cpát energie, co to dá.

Me on trail and my lunch – tortile with tuna and chips.

Stále šlapu nahoru a kolem 1 odpoledne odbočuji ke zdroji vody. Nalézáme jakési betonové jezírko se stojatou vodou. Tak takovou žízeň nemám. 😀 Dle průvodce zde má být malý pramínek o pár metrů níže. Ten nacházím a to je jiná. Teda jiná, nakonec i po přefiltrování je voda trochu do žluta, ale beru to. Další zdroj je cca za 5 mil, takže stategie je, že té žluté “sodovky“ budu pít jen tolik, co bude třeba. 😉

First water resourse – I did not find courage to drink it. 😀 Luckily, I found tiny stream couple metres behind.

Pokračuji a na chvilku se dostanu až na úroveň mraků.

Part of trail in clouds.

Přehoupnu se kolem vrcholu a na druhé straně na mě vykoukne zcela jiná krajina. Pískovcové balvany, kam se podíváš. Procházím si to obrovské skladiště balvanů a jsem unešen. 🙂

Another valley with huge boulders.

Dneska to vypadá na horskou etapu se vším všudy. Po další hodince opouštím balvany a opět další nádherně zelené údolní.

Beautiful green valley.

Odbočuji k místu s názvem Mike’s place, kde lze dobrat vodu z nádrže. Uvítá mě mega nádrž a já si filtruji první 3 litry vody. Když srovnám barvu vody z minulého zdroje a současného, tak je jasné, že ty původní 2 litry letí pryč. Foto jako důkaz.

Another water source and colour of water from last water source (left bottle) and current source (right bottles). I got rid of yellow-ish water.

Chci skončit na míli 129, protože mi chodidla a kotníky již dávají vědět, že dneska to pro ně je náročný terén – spousta kamení a slušné stoupání. Na dané míli nalézám místo na spaní, ale je to sakra otevřený prostor a ještě tam fouká o 106. Tady to neklapne, musím pokračovat. Chodidla a kotníky sice z toho radost nemají, ale za to oči nestačí hltat, co je před nimi. V západu slunce a s pár mraky na mě vykoukne další neskutečně barevné a propracované pohoří. Naprostá bomba. Foto řekne více.

Beautifull mountains during sunset and my way to campsite.

Sice ty poslední 2 míle mi trvaly více jak hodinu, ale výhledy to zachránily. 🙂 Je 19:15 a já rychle stavím stan než bude tma. Jídlo vařím již s čelovkou – dneska podáváme bramborovou kaši a fazole. Byl to sice náročný den, ještě teď, jak píšu blog, mě bolí nohy, ale ta paráda během dne za to stála. 😉

Dneska: 18 mil, total: 131 mil

2 Comments

  1. Tak 1/20 je za Tebou. To to pěkně ubíhá. Ty fotky jsou velkou inspirací pro moje bonsaje. Tak držím všechny palce, ať nohy i kolena vydrží. To, že ostatní hikeři vyrážejí brzo ráno je jasné, protože v noci spí, když Ty pro nás píšeš blog. Za to jsme taky vděčni, protože každý článek hltáme a vždy se už nemůžeme dočkat nového. Jsi prostě borec. Přes všechny útrapy to na sobě nedáváš vůbec znát. Prostě supr.

    T.

    Anonym

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.